طلبگی تا اجتهاد

آنچه که لازم است عرض بکنم - که از همه‌ی این مطالب مهمتر است - نسبت حوزه‌های علمیه است با انقلاب و نظام اسلامی. هیچ کس در عالم روحانیت، اگر انصاف و خرد را میزان قرار بدهد، نمیتواند خودش را از نظام اسلامی جدا بگیرد. نظام اسلامی یک امکان عظیمی را در اختیار داعیان الی‌اللّه و مبلّغان اسلام قرار داده… این فرصت تا امروز کِی برای روحانیت وجود داشته؟
علاوه بر این، ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست![خطاب به روحانیون!).
اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است؛ نبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده‌ای کردید؟ نظام اسلامی یک چنین خدمتی به ما معممین و روحانیون کرده. مگر میتوانیم خودمان را کنار بگیریم؟
بیانات در دیدار علما و روحانیون خراسان شمالی 19/07/1391

جستجو

بایگانی

نويسندگان

پربحث ترين ها

رسانه های همسو

آشنایی با اساتید و بزرگان حوزه علمیه

بسم الله الرحمن الرحمی

در این صفحه شما میتوانید مطالب مفیدی پیرامون اساتید و بزرگان حوزه علمیه را مشاهده نمایید. هدف ما از راه انداری این بخش، آشنایی هرچه بیشتر طلاب با اساتید فعلی حوزه های علمیه و همچنین اساتید و بزرگانی که هم اکنون در میان ما نیستند اما آثار و برکات آنها همچنان در فضای حوزه‌ها مورد استفاده همه قرار میگیرد، است.

برای ورود به هر بخش، بر روی عکس های زیر کلیک نمایید تا به دسته بندی مورد نظر وارد شوید.

برای تعجیل در فرج امام زمان عج

صلوات

  

نمايش: ۲۹۳۵۲