طلبگی تا اجتهاد

آنچه که لازم است عرض بکنم - که از همه‌ی این مطالب مهمتر است - نسبت حوزه‌های علمیه است با انقلاب و نظام اسلامی. هیچ کس در عالم روحانیت، اگر انصاف و خرد را میزان قرار بدهد، نمیتواند خودش را از نظام اسلامی جدا بگیرد. نظام اسلامی یک امکان عظیمی را در اختیار داعیان الی‌اللّه و مبلّغان اسلام قرار داده… این فرصت تا امروز کِی برای روحانیت وجود داشته؟
علاوه بر این، ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست![خطاب به روحانیون!).
اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است؛ نبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده‌ای کردید؟ نظام اسلامی یک چنین خدمتی به ما معممین و روحانیون کرده. مگر میتوانیم خودمان را کنار بگیریم؟
بیانات در دیدار علما و روحانیون خراسان شمالی 19/07/1391

جستجو

بایگانی

نويسندگان

پربحث ترين ها

رسانه های همسو

الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

بسم الله الرحمن الرحیم

گروه طلبگی تا اجتهاد بر آن است تا ان‌شاالله پایشی کامل از تمام جریانات فعال در زمینه الگوی پیشرفت اسلامی انجام داده و گزارش کامل این پایش را مرتب در اختیار مخاطبین سایت طلبگی تا اجتهاد قرار دهد.

این پایش در سه لایه مجزای چرایی، چیستی و چگونگی تفکیک شده است. به این معنا که جلساتی با تمام جریانات فعال، از سوی مدرسه علمیه معصومیه، ترتیب داده شده و این سه سؤال از آنها پرسیده خواهد شد:

  1. ضرورت تولید الگوی پیشرفت اسلامی از منظر شما چیست؟ (چرایی)
  2. تعریفی که شما از الگوی پیشرفت اسلامی ارائه میدهید چیست؟ (چیستی)
  3. راهکار عملیاتی شما برای تولید الگوی پیشرفت اسلامی چیست؟ (چگونگی)

به مرور زمان، جلسات مجزایی با هر یک از جریان‌های فعال، با محوریت سه سؤال فوق گذاشته شده و گزارش آنها به منظور مقایسه مخاطبین، در کنار یکدیگر منتشر خواهد شد.

بعون الله تعالی

پایش جریان‌های فعالِ الگوی پیشرفت اسلامی
.    
.    
.    
.    
.    
.    
.    
.    
.    

 

کلیه مطالب منتشر شده با موضوع

 

الگوی پیشرفت اسلامی

 

 

 

نمايش: ۲۸۲۰